مشخصات

تکنولوژی های اکسی باکس

استفاده از اشعه UVC


هیچ ریز جانداری
نمیتواند زنده بماند!
از بین برنده ویروس
از بین برنده باکتری
از بین برنده قارچ
استفاده از اشعه ماورای‌بنفش راهی برای ضدعفونی محیط اطرافمان بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر است.
با آزمایشاتی که بر روی چندین گونه باکتری انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که این اشعه میتواند تمام باکتری‌ها و ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا (مرس2 و سارس1) را از بین ببرد.
موثرترین طول موج بر علیه ویروس کرونا بین 254 الی 270 نانومتر است.

استفاده از تکنولوژی Ionizer


ذرات معلق در هوا را حذف می‌کند
از بین برنده دود سیگار
تصفیه آلودگی هوا
ضد آلرژی
یونیزاسیون یا اصلاح بار الکتریکی ذرات موجب سنگینی ذرات معلق در هوا و سقوط آن‌ها شده و به این ترتیب مانع ورود آن‌ها به مجاری تنفسی می‌شود.

دانشمندان اثبات کردند که یونیزاسیون تا 46٪ ذرات ریز و قابل استنشاق موجود در هوا را کاهش می‌دهد3.
این فرآیند در یک محیط بسته 50 متری می‌تواند بعد از 2 ساعت ریزذرات را به نصف کاهش دهد4.
این ذرات شامل گرد وغبار،آلودگی هوا، گرده گل و حتی دود سیگار می‌شوند5-6-7.

استفاده از تکنولوژی Photocatalysis


هر نوع بویی را از بین می برد
از بین برنده بو های ارگانیک
از بین برنده بو های شیمیایی
چندین دهه مطالعه و تحقیق ثابت نموده که باردار کردن الکتریکی ذرات هوا یکی از روش‌های بسیار موفق در تصفیه انواع محیط‌های بسته اعم از خانه و حیط کار و همچنین انواع وسایل نقلیه شخصی و عمومی است.
این تکنولوژی قادر است اغلب آلاینده‌های آلی (مانند اتانول ، اتانال، اسید استیک، متانال، متانوئیک اسید) را نابود کند.
نتیجه این روش، یک تاثیر بسیار مثبت بر میکروبیولوژی، بهداشت پزشکی و همچنین کنترل باکتری، ویروس و قارچ بوده 8-9 که ثابت کرد فتوکاتالیست محل تجمع اشریشیاکلی را کاملا نابود میکند 10-11 .
تمام این ویژگی‌ها
با سرعت 10مترمکعب بر ساعت
طبق تحقیقات میلیاردهاباکتری در 1 متر مکعب فضای بسته وجود دارد
اُکسی باکس می‌تواند در 15 دقیـقه فضـای داخلـی یک خودروی سواری و در حـدود 2 سـاعت یک اتاق به مساحت 20 متر مربع را از آلاینده‌ها تصفیه و پاک نماید!

بدون نیاز به فیلتر

اُکسی باکس نیاز به فیلتر ندارد
بر خلاف فیلترهای ویژه تصفیه هوا که قابلیت جذب و تصفیه ذرات بسیار ریز را ندارند، فناوری مورد استفاده در اُکسی باکس هیچ گونه
محدودیتی در این خصوص ندارد. به علاوه در این محصول آلاینده‌های موجود در هوا کاملا از بین رفته و تجمع آن در محلی مانند فیلترها امکان پذیر نیست.
1. آماده سازی در مقیاس بزرگ ویروس های ویروس SARS غیر فعال شده با UV برای آنتی ژن واکسن. Tsunetsugu-Yokota،Y روش ها مول بیول 454 ، 119–126 (2008)
2. اثر یک سیستم ضدعفونی کننده ماوراء بنفش- C کل اتاق در برابر کروناویروس MHV و MERS-CoV. Bedell، K.، Buchaklian، A. H. & Perlman، S، بیمارستان کنترل عفونت37 Epidemiol ، (2016) 598-599
3. NASD - عملکرد گرد و غبار و اثر الکترواستاتیک سیستم یونیزاسیون منفی.
4. اثر تمیز کردن هوای داخل ساختمان با یونیزورهای کرونا. Grabarczyk ، Z،مجله الکترواستاتیک 51-52 ، 278-283 (2001)
5. حذف ذرات ریز و فوق ریز از محیط های داخلی با انتشار یون تک قطبی. Uk Lee، B.، Yermakov، M. & Grinshpun، S. A، محیط جوی 38 ، 4815-4823 (2004)
6. فیلتر هوای دو منظوره با مقاومت کم ، یونهای منفی را آزاد می کند و به طور موثر PM2.5 را ضبط می کند. Zhao, X. et al ،ACS کاربرد مواد و رابط 9 ، (2017)
7. اثر یونهای منفی هوا بر مه و دود. Sawant, V., Meena, G. & Jadhav, D ، تحقیقات هوایی و کیفیت هوا 12 ، (2012)
8. Ibáñez، J.، Litter، M. & Pizarro، R. Photocatalytic Bactericidal Effect of TiO2 بر مطالعه مقایسه ای Enterobacter Cloacae با سایر باکتریهای گرم ( -). مجله Photochemistry and Photobiology A: Chemistry 157 ، 81–85 (2003)
9. حذف فوتوکاتالیستی آلاینده های باکتریایی از آب آشامیدنی. Dunlop, P. S. M., Byrne, J. A., Manga, N. & Eggins, B. R ،مجله Photochemistry and Photobiology A: Chemistry 148، 355–363 (2002)
10. اثرات فتوکاتالیستی فیلم TiO2 بر ویروسها و باکتریها - Hajkova - 2007 - فرآیندها و پلیمرهای پلاسما - کتابخانه آنلاین ویلی.
11. اشریشیا کُلی با نام علمی: Escherichia coli یا بطور اختصار E.coli، نوعی باسیل گرم منفی از خانواده انتروباکتریاسه‌است که بطور شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد که برخی از انواع آن مانند O157:H7 موجب مسمویت غذایی و اسهال می‌شوند.
عضویت در خبرنامه
تهران - یوسف آباد - خیابان سید جمالدین اسد آبادی - انتهای خیابان 66 - پلاک 38
پشتیبانی و خدمات پس از فروش
©2024 OXYBOX, All Right Reserved